Surówki

Sklep z tkaninami surówki

Sklep z tkaninami surówki

surówki

Surówka bawełniana opis materiału

Materiał surówka bawełniana to materiał, który nie jest używany do produkcji odzieży, ale często jest wykorzystywany w projektowaniu prac wewnętrznych, lalek i rękodzieła dekoracyjnego. Nazwa materiału mówi sama za siebie: jest to materiał w całości wykonany z naturalnych włókien bawełnianych. Dlaczego więc jest tak mało używany w ubraniach? Rozważmy to. Jeśli spojrzysz na zdjęcie surówki bawełnianej, zobaczysz szorstkie sploty włókien, które tworzą niezbędny efekt dekoracyjny. Nic dziwnego, że materiał jest również nazywany „płótnem”. Rzeczywiście, często wykonuje się z niego duże torby na potrzeby gospodarstwa domowego, a w szczególności do przechowywania warzyw. Zastanówmy się teraz, co to za materiał – surówka bawełniana.

Surówka bawełniana – co to za materiał?

PTkanina surowa bawełna (powszechnie znana jako surówka bawełniana) to materiał utworzony przez szorstki, prostopadły splot nici. Nawiasem mówiąc, płótno malarskie jest najbliższym krewnym rodzeństwem tego rodzaju tkaniny, odróżnia go tylko ściśle dopasowane włókna. Dzięki temu, że surówka bawełniana jest bardzo grubym, wytrzymałym materiałem wcześniej używano ją do szycia koszul i spodni, a dziś do szycia odzieży robotniczej. Materiał jest oddychający, przyjazny dla środowiska, naturalny i wytrzymały – to jest najlepsze rozwiązanie dla osób pracujących fizycznie! W naszym sklepie z tkaninami oferujemy surówkę o różnych gramaturach: od 120 g/m2 do 260 g/m2.

Co uszyć z surówki bawełnianej?

PSurówka bawełniana z naszego sklepu posiada gładką i delikatna (w porównaniu do szorstkiego płótna) strukturę, dzięki czemu nadaje się do szycia ubranek dla Misiów, lalek, tekstyliów domowych, draperii. Z naszej bawełny surowej uszyjesz stylowe torby “tote bag”, różnorodne elementy wnętrz i odzieży. Nasza tkanina surowa doskonale sprawdzi się w postaci płótna do haftu i nadruku.

Tkanina z naturalnej surowej bawełny szereg niezaprzeczalnych zalet:

  • przyjazna dla środowiska, bez dodatków, oddychająca, hipoalergiczna;
  • wytrzymała, na przykład płócienny plecak z bawełny wytrzymuje duży ciężar, ma długą żywotność;
  • teksturowane, o charakterystycznej strukturze i naturalnym kolorze jest idealna do tworzenia stylowych, autentycznych dodatków, tekstyliów itp.;
  • płótno jest praktyczne, wytrzymuje setki prań bez rozciągania;
  • zapewnia doskonałą wymianę powietrza, tworzy komfortowy mikroklimat w pomieszczeniu;
  • nie mechaci się, długo zachowuje swój pierwotny wygląd, nie wymaga starannej pielęgnacji, plamoodporny materiał;
  • nie wymaga prasowania, ponieważ prawie się nie marszczy a dzięki swojej grubości dobrze zachowuje kształt.
polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl