Tiul

Sklep z tkaninami tiul

Sklep z tkaninami tiul

tiul dekoracyjny

Czym jest tiulowa tkanina?

W naszym sklepie – Tiul to lekka, bardzo cienka i delikatna tkanina, wykonana z nici syntetycznych poliestrowych. Jest to tkanina, która posiada pewną elastyczność i w zależności od swojej wytrzymałości pozwala na delikatne haftowanie. Tiul miękki ubraniowy jest szeroko stosowany w strojach imprezowych, ślubnych i baletowych, ale jego zastosowanie w modzie jest znacznie bardziej zróżnicowane. Zastosowania tiulu są różnorodne, dlatego też różne są jego rodzaje i właściwości. W naszym sklepie pasmanteryjnym oferujemy dwa najbardziej popularne rodzaje tiulu: tiul ubraniowy i dekoracyjny na metry.

Tiul ubraniowy

Jest to lekki tiul, z drobnymi nitkami, przezroczysty i elastyczny o grubości 60 gms/m2. Tiul miękki pozwala dodać objętości odzieży kilkoma warstwami, nie tracąc przy tym lekkości i przejrzystości. Tiul miękki jest elastyczny i lekki, z małymi dziurkami wykonany jest z materiału syntetycznego i stosowany w odzieży damskiej oraz moskitierach. Wcześniej wykonany tylko z jedwabiu lub bawełny, dziś tiul występuje w syntetycznych wersjach nylonu, poliamidu, sztucznego jedwabiu i acetatu. Są to opcje tańsze, ale równie piękne i eleganckie.
Istnieją zapisy o tkaninach o efektach zbliżonych do tiulu od starożytnego Egiptu i starożytnej Grecji, ale pojawienie się tej tkaniny datuje się na XVIII wiek, we francuskim mieście Tulle, kiedy była jeszcze ręcznie tkana. Początkowo była wykonana z jedwabiu, bawełny lub wełny, o strukturze drobnej siatki.

Tiul w strojach ślubnych i strojach wieczorowych

Kilka lat później tiul stał się jeszcze bardziej popularną i pożądaną tkaniną, tym razem w stroju ślubnym. Powód? Królowa Wiktoria z Wielkiej Brytanii wyszła za mąż w bieli, coś niezwykłego jak na tamte czasy. Ale ponieważ królowa była nawiązaniem do elegancji i obyczajów, biała suknia stała się tradycją, podobnie jak lekkość i przejrzystość tiulu, używanego od tego czasu w sukniach ślubnych.
Oprócz balerinek i sukien ślubnych tiul jest obecny w sukienkach wieczorowych, nadając efekt tajemniczości, zmysłowości i zwiewności spódnicom czy detalom takim jak rękawy, falbany, podszewki i halki.

Tiul dekoracyjny

Jest to materiał sztywniejszy i cieńszy od tiulu miękkiego, o grubości 35 gms/m2. Tiul dekoracyjny służy do przygotowania różnego rodzaju ozdób choinkowych, do ozdabiania sal weselnych, do owijania bukietów i kompozycji florystycznych. Główną zaletą tego materiału jest to, że tiul jest wykończony i nie trzepocze podczas cięcia. Jest gotowy do użycia natychmiast!

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl