Juta

Sklep z tkaninami juta

Sklep z tkaninami juta

juta

Juta

Juta jest materiałem naturalnym i biodegradowalnym charakteryzująca się dużą wytrzymałością i odpornością na rozciąganie o splocie płóciennym. Ciekawostką jest, że z upływem czasu materiał szlachetnieje, przez co upodabnia się do lnu.
100% włókna, które produkowane są z rośliny z rodzaju juta, jest uprawiana w Chinach, Pakistanie oraz w innych krajach o wilgotnym i gorącym klimacie.
Juta stanowi świetny dodatek do wnętrz w stylu skandynawskim i rustykalnym.

Juta charakteryzuje się surowością, lekkim połyskiem i charakterystycznym zapachem typowym dla naturalnych tworzyw. Dodatkowo jest niepodatna na działanie promieniowania UV czy wilgoci.
Unikatową cechą materiału jest fakt, że potrafi pochłaniać, jak i oddawać wilgoć, dzięki czemu utrzymuje optymalny poziom wilgotności we wnętrzach pomieszczeń. Stanowi trwałą i solidną ochronę przed wiatrem.

Te wszystkie zalety sprawiają, że z powodzeniem można ją wykorzystać w bardzo szerokim spektrum. Wykorzystana do izolacji budynku daje efekt nie tylko docieplenia ale i właściwości termoizolacyjnych.
Tkaninę można wykorzystać do tworzenia bukietów i wiązanek okolicznościowych, nadając charakteru stworzonym pracom. Z powodzeniem można wykorzystać do dekoracji świec i doniczek.
Materiał jest wykorzystywany na masową skalę na całym świecie, przeżywając prawdziwy renesans.

Zastosowań tkaniny jutowej jest bardzo dużo, np. często spotykana w ogrodnictwie, przy ochronie pni, korzeni oraz przy transporcie roślin. Wykonane akcesoria i obicia z juty są odporne na uszkodzenia mechaniczne i tarcie przez długi czas.
Tkanina podbija serca wszystkich zwolenników produktów ekologicznych i biodegradowalnych.
Bardzo efektownie będzie wyglądał w towarzystwie leśnych gałązek czy koronki.
jest chętnie wykorzystywanym dodatkiem do zaproszeń, albumów, kartek okolicznościowych.

Juta występuje w kolorze ecru, szarym czy złotawym.
Ta naturalna tkanina wprowadzi niepowtarzalny klimat w połączeniu z jasnymi wnętrzami zielenią oraz drewnem. Juta i wyroby z niej są naturalne i przyjazne środowisku oraz pozytywnie wpływają na klimat. Jeden hektar uprawy rośliny może zrównoważyć roczną emisję dwutlenku węgla pochodzącą z 20 samochodów.

Jak dbać o jutę?

Ze względu na swoją naturalność wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
Materiał należy prać oddzielnie używając letniej wody, przy użyciu delikatnego mydła.
Zalecane jest pranie materiału ręcznie, nie używając przy tym sztucznych detergentów.
Nie jest wskazane suszenie juty w suszarce bębnowej, czy ją wybielać.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl