Muślin bawełniany

Sklep z tkaninami muślin bawełniany

Sklep z tkaninami muślin bawełniany

Muślin bawełniany

Muślin bawełniany

Muślin bawełniany to tkanina o luźnym splocie, niezwykle lekka posiadająca marszczoną fakturę.
Dzięki właściwości termoizolacyjnych, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza oraz chronią przed przegrzaniem muślin jest najczęściej wykorzystywany do produkcji wyrobów dla niemowląt i noworodków.
Między innymi na wszelkiego rodzaju ubranka, pieluszki, pościele czy letnie okrycia zewnętrzne.

Muślin jest doskonałą tkaniną na otulacze oraz z powodzeniem stosowany jako pieluszki wielokrotnego użytku, zmniejszając ryzyko podrażnień i nie doprowadzą do odparzeń delikatnej skóry dziecka.
Tkanina muślin uznawana jest za najdelikatniejszą tkaninę, warto również wiedzieć, że posiada certyfikat Oeko Tex Standard czyniąc tkaninę bezpieczną dla maluchów.
Posiada właściwości antyalergiczne, a jego miękkość i delikatność sprawiają, że jest bezpieczny dla skóry wrażliwej, jak i podatnej na alergie. Pomimo swojej delikatności jest wytrzymały oraz odporny na zabrudzenia. Z każdym kolejnym praniem wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej miękki.

Jak dbać o muślin bawełniany?

Muślin jest materiałem wytrzymałym i mogącym nam służyć naprawdę długo, co nie oznacza, że nie powinno się o niego dbać.
Tkaninę należy prać w pralce w temperaturze w 30 stopni Celsjusza w programie do delikatnych tkanin. Nie zaleca się stosować wybielaczy ani silnych płynów chemicznych mogących je zawierać.
Uszyte rzeczy z muślinu można odwirować, lecz na najniższych obrotach, by nie uszkodzić jego włókien. Nie poleca się suszenia w suszarkach bębnowych.
Prasowanie muślinu powinno odbywać się w temperaturze nie wyższej niż 100 stopni Celsjusza.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl