Minky premium 380 G/M2

Minky premium 380 G/M2

Minky premium 380 G/M2

minky premium
minky premium

Co to jest materiał minky?

To słuszne pytanie, ponieważ ten konkretny rodzaj tkaniny ma kilka różnych nazw, co sprawia, że jest to punkt zagubienia nawet dla doświadczonych szwaczek. Materiał Minky, znany również jako tkanina z mikrofibry lub tkanina pluszowa, to super miękka tkanina syntetyczna wykonana w 100% z włókien poliestrowych, które są dziane w różnych gramaturach i wysokościach meszku. Jeśli kiedykolwiek widziałeś pluszowy koc przypominający futro, to prawdopodobnie minky. Jego gładka, miękka w dotyku powierzchnia została zaakceptowana przez wszystkie grupy wiekowe. Polar minky jest uniwersalny i występuje w różnych kolorach i wzorach. Z minky możesz uszyć wszystko, od dziecięcych kocyków i kołder, po ubrania i wystrój domu.

Najważniejsze, co wiemy o tej tkaninie – minky

Tkanina pluszowa minky to syntetyczna, hipoalergiczna tkanina wykonana w 100% z włókien poliestrowych. Wszystkie tkaniny minky to dzianina, co zapewnia jej wyjątkową miękkość przy jednoczesnym zachowaniu trwałości. Większość dostępnych na rynku tkanin minky jest jednostronna, co oznacza, że pluszowa, przypominająca futerko faktura występuje tylko z jednej strony. Polar minky również dostępny w różnych gramaturach, o różnej strukturze i wysokości runa, co daje możliwość dobrania odpowiedniego materiału do odpowiedniego projektu. W ofercie naszego sklepu materiał minky jest przedstawiony w kilku różnych odsłonach: minky gładkie, minky w kropki, minky wzór jodełka oraz minky pasy.

Jak prać materiał Minky?

Ostateczny wybór odpowiedniego polaru minky sprowadza się do osobistego budżetu i gustu. Wskazówki pielęgnacyjne również nie mogą być prostsze – minky można prać w pralce, zaleca się pranie w niskich temperaturach (np. 30 stopni Celsjusza) w trybie delikatnym. Wyższa temperatura i duża prędkość wirowania (powyżej 600 obrotów) mogą zmienić i zepsuć strukturę Minky.

Kolory i tekstury tkanin Minky

W tym przypadku tkanina minky przyćmiewa większość innych rodzajów tkanin dostępnych na rynku. Ponieważ polar minky jest syntetyczny, można go wyprodukować w praktycznie każdym możliwym kolorze. Połącz to z możliwością druku cyfrowego i masz nieograniczone kombinacje kolorystyczne na wyciągnięcie ręki. Tkanina Minky jest zaskakująco wytrzymała i bardzo miękka, co zapewnia niezrównaną wygodę i komfort użytkowania. Kiedy myślisz o użyciu tkaniny minky, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl, są prawdopodobnie pluszowe zabawki lub kocyki dla niemowląt. Chociaż minky jest idealny do szycia obu, jest jeszcze bardziej wszechstronny niż mogłoby się wydawać i świetnie nadaje się do prawie każdego projektu szycia.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl