Len

Sklep z tkaninami len

Sklep z tkaninami len

len

Len

Len to tkanina przewiewna i przyjemna w dotyku, idealna na lato.
Bardzo dobrze sprawdza się w upalne dni i ładnie leży na ciele. Ze względu na swoje walory, lniane tkaniny i odzież z lnu są wysoko cenione i uważane za wyznacznik elegancji.
Len nie elektryzuje się i charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza oraz przewodzenia ciepła. W odzieży z lnu mniej się pocimy niż w wiskozie czy bawełnie. W czasie upałów mając na sobie odzież z lnu możemy uzyskać niższą temperaturę ciała nawet o 3-4 stopnie Celsjusza.

Tkanina szybko wchłania wilgoć pozostając suchym (aż do 20% swojej masy)
Tkanina lniana nie gubi swoich włókien, nie mechaci się a także jest dość oporna na brud i przykre zapachy.
Len najlepiej nadanie się na przewiewne spodnie, bieliznę, letnie bluzki ponadto jest znakomity na ściereczki do naczyń czy pościel.
Materiał lniany doskonale nadaje się na bardzo lekkie zasłony lub firany.

Jest hipoalergiczny i odporny na wysokie temperatury dlatego jeśli zależy nam na trwałych rzeczach to warto sięgnąć o len. Warto pokreślić, że ubrania uszyte z lnu gniotą się dodając tkaninie uroku.
Len występuje również w połączeniu z wiskozą , który jest cienki i nieprześwitujący i gniecie się w umiarkowany sposób.

Jak dbać o len?

Len należy prać w pralce o temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza, ustawiając niskie obroty wirowania. W przeciwnym razie tkanina bardzo się pogniecie i po wyschnięciu będzie ona dość trudna do prasowania. Nie należy stosować środków wybielających czy proszków z chlorem.
Dlatego najlepiej prasować ją w lekko wilgotnym stanie na lewej stronie. Aby len nabrał nieco miękkości, można go wysuszyć w suszarce ale tylko w niskiej temperaturze.
Rzeczy lniane powinny być suszone w stanie rozłożonym, na wolnym powietrzu, najlepiej na wieszakach, gdy są jeszcze mocno wilgotne. Ważne aby tak przygotowane pranie do wyschnięcia umieścić w takim miejscu, aby nie padały na nie promienie słoneczne. W przeciwnym razie wpłynie to źle na jakość włókien.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl