Dederon

Sklep z tkaninami dederon

Sklep z tkaninami dederon

dederon

Dederon – tkanina flagowa

W ofercie naszego sklepu posiadamy wysokogatunkowy dederon w dwóch gramaturach 80g/m2 i 110g/m2 oraz gotowe do użytku flagi: polską, maryjną i papieską. To od gramatury zależy grubość dederonu. Mniejsza gramatura decyduje o tym że tkanina jest cieńsza i bardziej prześwitująca. Te parametry są bardzo znaczące dla wyboru tkaniny. Dederon z naszej oferty posiada delikatny połysk i prześwituje. Jest niesłychanie lekka, miękka i przyjemna w dotyku, delikatnie rozciągliwa, lejąca się i bardzo dobrze się układa. Wymienione właściwości dederonu sprawiają, że dobrze sprawdzi się jako podszewka. Podszewka z tej tkaniny sprawia, że ubrania się nie niszczą i znakomicie układają. Wszyta do odzieży, poprawia komfort użytkowania, chroni zewnętrzną stronę ubrania przed ścieraniem i szybkim zniszczeniem. Dederon można wykorzystać jako element dekoracyjny. Dederon nada się do dekoracji sal bankietowych, weselnych, kościołów oraz do aranżacji wnętrz restauracyjnych i hotelowych.

Jak dbać o dederon?

Wybierz najdelikatniejsze pranie spośród wszystkich programów dostępnych w Twojej pralce. W maszynie z trybem delikatnym dederon myje się jeszcze szybciej niż ręcznie. W przypadku cienkiego lekkiego tiulu jest najbardziej odpowiedni. Pamiętaj, aby wyłączyć tryb wirowania. Jeśli zapomnisz, tkanina będzie bardzo pomarszczona, a dederon trudno wygładzić. Zwłaszcza jeśli zagnieceń jest dużo i są głębokie. Zaleca się wziąć połowę detergentu wskazanego na opakowaniu. Jest to wystarczające do prania cienkich, lekkich tkanin.

Dederon: co to jest, zalety i wady tkaniny oraz jej właściwości

Dederon to tkanina pochodzenia syntetycznego. Zapotrzebowanie na tanie materiały było stałe, więc ten materiał był bardzo poszukiwany. Materiały dederon są dziś poszukiwane. Mają również syntetyczny skład i różnorodne zabiegi na tkaninie.

Nowoczesny dederon jest jedną z odmian nylonu. Ten rodzaj materiału produkowany był do połowy lat 80-tych w NRD. Zapotrzebowanie na tkaniny o lekkiej teksturze istnieje od dawna, a pojawienie się lekkiej, półprzezroczystej materii zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem. Służyła do szycia wielu wyrobów, m.in. pościeli, bielizny, pończoch, tekstyliów domowych. Cienka, ale wytrzymała tkanina była łatwa w pielęgnacji i trwała przez długi czas.

Każde syntetyczne płótno ma mocne i słabe strony. Do pozytywnych właściwości dederonu należą:
 • wytrzymałość, trwałość i odporność na zużycie;
 • niski ciężar właściwy;
 • zdolność do wytrzymywania naprężeń mechanicznych;
 • elastyczność, sprężystość i rozciągliwość;
 • prosta pielęgnacja;
 • materiał szybko schnie i nie odkształca się w praniu.

Wady wszystkich materiałów syntetycznych sprowadzają się do niskiego przewodnictwa powietrza i ciepła, niskiej higroskopijności, dederon gromadzi elektryczność statyczną, przywiera do niego kurz, jego struktura nie jest stabilna pod wpływem promieniowania ultrafioletowego i gorącej wody.

Zastosowanie dederonu

Tkaninę Dederon zastosowano w czystej postaci oraz w postaci dodatków. Z niego wykonuje się:
 • bielizna;
 • flagi;
 • wyroby pończosznicze;
 • dekoracyjne poszewki na poduszki, zasłony, obrusy i inne tekstylia domowe;
 • odzież damską i męską;
 • ponadto nylon był używany do szycia akcesoriów, wstążek i biżuterii.

Obecnie tkanina dederon jest rzadko stosowane w czystej postaci. Nylon występuje jako składnik włókien mieszanych.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl