Bawełna jednokolorowa

Bawełna jednokolorowa 160

Bawełna jednokolorowa 160

bawełna jednokolorowa
bawełna jednokolorowa
bawełna jednokolorowa

Bawełna gładka – lekka, przewiewna, oddychająca.

Bawełna gładka zwana również jednobarwną, jednokolorową lub jednolitą, to tkanina o wysokiej jakości w 100% z bawełny. Charakteryzuje się ona wyrazistym, pięknym i soczystym kolorem o gramaturze 120-130g/m2.

Bawełna gładka jednokolorowa jest produktem najwyższej jakości, która charakteryzuje się niską kurczliwością do 3% w praniu. Posiada wysoką przepuszczalność powietrza oraz jest bardzo odporna na rozciąganie się, zarówno na sucho, jak i mokro. Dzięki temu nie musimy się martwić, że uszyte rzeczy stracą swój kształt, podczas częstego prania. W naszej ofercie posiadamy bardzo szeroki wybór kolorów bawełny gładkiej.

Wszystkie kolory można również łączyć ze sobą, tworząc ciekawe i nietypowe rozwiązania, powodujące niebanalne wizualne i estetyczne wrażenie. Bawełna gładka idealnie sprawdzi się na pościel, poduszki, prześcieradła, poszewki oraz na zasłony, obrusy czy inne dekoracje. Również dla najmłodszych i starszych dzieci można uszyć kocyki, otulacze, maskotki, zabawki. Wykorzystanie materiału do szycia jest nieograniczone i zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni osoby szyjącej.

Nasza bawełna jednokolorowa to tkanina w 100% pochodzenia polskiego – wspieramy nasze rodzime przedsiębiorstwa. Tkanina posiada certyfikat Oeko-Tex, który został nadany przez Instytut Włókienniczy w Łodzi. Dzięki temu materiał jest całkowicie bezpieczny nawet dla dzieci i niemowląt. Bawełna gładka jest naturalnym włóknem przez co wymaga jak największej troski. Szczególnie tam, gdzie jest narażona na wysokie temperatury np. podczas prania czy prasowania.

Jak dbać o bawełnę?

Istnieje wiele rodzajów bawełny, o które należy dbać w nieco odmienny sposób. Po pierwsze, warto oddzielać ciemne kolory od jasnych co uchroni przed ewentualnym zafarbowaniem czy odbarwieniem. Bawełnę gładką najlepiej prać w pralce na dedykowanym programie lub opcji eco. Optymalną temperaturą prania będzie 30 do 40 stopni, wszystko to aby zachować kolor. Oczywiście zawsze zalecane jest zapoznanie się z informacją od producenta jak ją pielęgnować, jeśli chcemy aby nasza tkanina zawsze była w dobrej kondycji.

Wyższa temperatura może być zastosowana w bawełnie o białej barwie. Suszenie bawełny gładkiej jest o tyle proste, że po wyciągnięciu z pralki wystarczy rozwieszenie na suszarce. Należy pamiętać aby nie pozostawiać tkaniny na pełne działanie słońca, gdyż może ucierpieć na tym ich barwa. Prasowanie tkaniny jest o tyle proste, że łatwo się ona poddaje, w przypadku zagniecenia, wystarczy ustawić żelazko na moc dedykowaną bawełnie i przeprasować.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl