Aksamit

Sklep z tkaninami aksamit

Sklep z tkaninami aksamit

Aksamit – elegancki, wyrafinowany, miękki.

Aksamit to szlachetna tkanina polskiej produkcji o dużych tradycjach. Symbolizująca klasę i luksus. Dlatego tkanina ta jest przyjemna i miękka w dotyku. Polecamy aksamity w 100% bawełniane lub poliestrowe.

Ponadto zapewniamy bardzo bogatą gamę kolorystyczną – wybór spośród blisko 50 kolorów. Tkanina jest przewiewna oraz przepuszcza parę wodną przez co zapewnia swoje właściwości użytkowe. Jest ona gruba i bardzo przyjemna w dotyku i zdobi ją charakterystyczny meszek. Aksamitny meszek powstaje między przeplatające się nitki podłoża inaczej zwanymi wątkiem i osnową wprowadzane są pętelki wykonane z rozciętych oraz nie rozciętych nitek bawełnianych, jedwabnych czy wełnianych. Dlatego w przeciwieństwie do innych tkanin, które zawierają dwie nitki daje to efekt dodatkowo czterech nitek tworzących runo. Podsumowując zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą!

Głębia koloru aksamitu jest zależna od kąta padania światła na tkaninę, dzięki czemu zachwyca satynowym połyskiem. Dlatego jej zastosowanie jest bardzo szerokie można go wykorzystać do szycia marynarek, kamizelek, spódnic a także poduszek czy zasłon. Aksamit bawełniany świetnie sprawdzi się również jako materiał do tapicerowania mebli. Podobnie aksamit wykorzystywany jest do produkcji dodatków ubraniowych, np. muszek i opasek do włosów. Aksamit poliestrowy sprawdzi się również jako materiał ubraniowy.

Jak dbać o aksamit każdego dnia?

Należy pamiętać, że przy niewłaściwej konserwacji materiału istnieje ryzyko, że aksamit wyblaknie lub ulegnie spłaszczeniu jego charakterystyczny meszek. Co zrobić aby tego uniknąć? Przede wszystkim podstawową kwestią jest to aby nie pozostawiać aksamitu w miejscach, w których będą silnie nasłonecznione np. przy południowym oknie. Dlatego jest to ważne ponieważ ciemne kolory aksamitu zależnie od użytych barwników po regularnym i długim kontakcie ze światłem słonecznym zaczną blaknąć. Ponadto aksamitny meszek z łatwością gromadzi brud i kurz dlatego warto regularnie odkurzać miękką końcówką od odkurzacza lub szczotką o miękkim włosiu. Jest to na tyle ważne, że szczotkowanie aksamitu usuwa zanieczyszczenia oraz zachowuje ładną strukturę runa.

W przypadku przypadkowego zalania aksamitu powstałą plamę powinno się zetrzeć czystą i suchą ściereczką. Potem tkaninę można wyprać w niskiej temperaturze od około 15 do maksymalnie 30 stopni Celsjusza. Również należy sprawdzić czy producent zezwala na samodzielne czyszczenie tkaniny. Zalecany jest wybranie prania ręcznego lub w pralce na programie przeznaczonym do tkanin delikatnych lub wełny. Jeżeli jest to możliwe, powinno używać się wyłącznie czystej wody z niewielką ilością delikatnego detergentu np. mydła. Kiedy producent wyraźnie zaznaczy, aby korzystać z czyszczenia chemicznego koniecznie jest pozostawienie materiału do pralni, która się tym specjalizuje. Oczywiście aksamit można czyścić czy prać lecz ważne jest aby wiedzieć jaką metodę zaleca producent.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl