Welur

Sklep z tkaninami welur

Sklep z tkaninami welur

welur bawełniany

Czym jest welur?

Pochodzący z francuskiego słowa “velvet” (aksamit), welur jest bardzo podobny do aksamitu. W przeciwieństwie do aksamitu, który jest tkaniną o splocie runowym, welur jest dzianiną runową, co oznacza, że ​​jest prostszy w produkcji i nieco mniej okazały. Welur jest trwalszy niż aksamit, zachowując jednocześnie wiele pożądanych właściwości tej luksusowej tkaniny, co doprowadziło do jej szerokiego zastosowania jako materiału na zasłony sceniczne. Tkanina welur bawełniany kwalifikuje się do certyfikacji OEKO-TEX lub Global Organic Textile Standard (GOTS). GOTS certyfikuje również welur syntetyczny. Welur z naszej oferty posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100, jest bezpieczny dla dzieci i niemowlaków.

Tkanina welurowa dzisiaj

Obecnie bawełniany welur stracił dużą popularność jako materiał odzieżowy. Chociaż dresy welurowe są nadal popularne, zwykle są modne tylko w niektórych kulturach. Jednak nadal pewną popularnością cieszą się swetry z weluru, a welurowe koszule i kurtki są dość powszechne. W dziedzinie odzieży można znaleźć welurowe dresy, swetry, koszule, spódnice, bluzki, kurtki i spodnie. Podczas gdy użycie weluru w odzieży znacznie spadło w ciągu ostatnich kilku lat, tkanina ta nadal cieszy się dużym zainteresowaniem teatrów na całym świecie. Jednym z zastosowań weluru, które prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody, jest produkcja zasłon scenicznych. Welur pozostaje również dość popularnym materiałem na tapicerkę. Innym nowoczesnym zastosowaniem weluru jest materiał podszewkowy do wózków dziecięcych i kokonów, wnętrza pudełek na biżuterię czy drobne elementy dekoracyjne.

Welur bawełniany

Do połowy XIX wieku wszystkie tkaniny welurowe były wykonane z bawełny. Jako tańsza alternatywa dla jedwabnego aksamitu, welur bawełniany miał jednak wiele takich samych właściwości, jak materiał, który miał naśladować. Wraz z rozwojem weluru syntetycznego, welur bawełniany jest obecnie używany głównie do produkcji odzieży lub tapicerki, jako materiał zasłonowy. Welurowe zasłony prezentują sią po prostu rewelacyjnie, dodają elegancję do każdego wnetrza, nie prześwitują się, dobrze się układają i zachowują kształt. Welur bawełniany jest przyjemny w dotyku, bardzo delikatny i miękki, często wykorzystywany jest do produkcji artykułów dziecięcych, ochraniaczy do łóżeczek, zabawek, kompletów wyprawkowych. W naszej ofercie znajduje się ponad 20 kolorów weluru.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl