TKANINA MEDYCZNA

Sklep z tkaninami tkanina medyczna

Sklep z tkaninami tkanina medyczna

Bawełna z jonami srebra

Tkanina bawełniana to materiał bardzo popularny i chętnie wykorzystywany do różnych celów. Ma wiele zalet, a jej właściwości pozwalają na codzienne użytkowanie bez utraty jej jakości. Nowością w naszym sklepie jest bawełna z jonami srebra o działaniu antybakteryjnym, która idealnie nadaje się do wyrobów mających stały kontakt ze skórą. Poznaj jej główne cechy!

Bawełna z jonami srebra – cechy tkaniny

Oferowana przez nas bawełna z jonami srebra to materiał z 100% bawełny, którego włókna zawierają w sobie jony srebra. Dzięki takiemu wykończeniu tkanina zyskuje dodatkową ochronę przed rozwojem bakterii. Co ważne – nie zmienia to właściwości bawełny. Materiał pozostaje wysokiej jakości, trwały i wytrzymały. Ponadto tkanina bawełniana z jonami srebra jest równie przyjemna w dotyku, co zwykła bawełna, którą na stałe mamy w naszej ofercie Sklepu Antex. Bawełna z jonami srebra jest też bezpieczna dla młodszych pociech. Dzieci i niemowlęta mają skórę wymagającą delikatnego traktowania. Dlatego nasza bawełna z jonami srebra posiada Certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który potwierdza najwyższą jakość materiału. To certyfikat przyznawany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi tylko tym materiałom, które pozytywnie przejdą szereg testów i spełnią szczegółowe normy bezpieczeństwa. Co można uszyć z bawełny z jonami srebra? Idealna będzie na maseczki ochronne na twarz. Poza tym bawełna równie dobrze sprawdzi się na ubranka dla dzieci, chustki, a także pościel. Tkanina bawełniana z jonami srebra jest wytrzymała i trwała, dlatego bez problemu można ją użytkować na co dzień.

Bawełna z jonami srebra – jak działa?

Bawełna z jonami srebra cechuje się właściwościami bakteriobójczymi. Dlaczego tak się dzieje? Zawarte we włóknach dodatnie jony srebra oddziałują na ściany komórkowe mikrobów, hamując ich rozwój i aktywność. Tym samym ograniczają namnażanie się bakterii, a ilość bakterii na skórze pozostaje na bezpiecznym dla zdrowia poziomie. Antybakteryjne właściwości bawełny z jonami srebra pozwalają także zredukować nieprzyjemne zapachy, będące wynikiem występowania w nadmiernej ilości bakterii i grzybów przy skórze. Działanie antybakteryjne bawełny wpływa na wysoki komfort użytkowania zwłaszcza w kontakcie ze skórą. Tkanina bawełniana z jonami srebra może zostać użyta do szycia ubrań dla dzieci oraz maseczek ochronnych na twarz. Ponadto nie niszczy się w praniu nawet w wysokiej temperaturze, więc właściwości antybakteryjne zachowują się przez długi czas użytkowania. Zapoznaj się z naszą ofertą na inne materiały

Jak prać bawełnę z jonami srebra?

Tkanina bawełniana składa się z naturalnych włókien wysokiej jakości. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle ubraniowym, wnętrzarskim czy bieliźniarskim. Pomimo że jest to materiał trwały i wytrzymały, to ze względu na zawartość jonów srebra należy szczególnie o niego dbać. Bawełnę z jonami srebra najlepiej prać w wodzie o temperaturze ok. 40 stopni, co pozwoli na dłużej zachować jej właściwości. W przypadku plam możesz używać wybielacza chlorowego. Prasuj przy maksymalnej temperaturze żelazka 110 stopni lub na ustawieniu „bawełna”. Zapoznaj się z naszą ofertą na inne materiały!

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl