Tetra bawełniana

Sklep z tkaninami tetra bawełniana

Sklep z tkaninami tetra bawełniana

tkanina tetra

Tetra materiał na pieluszki dla noworodka

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii w dzisiejszej opiece nad noworodkiem, obok karmienia piersią, wspólnego spania i treningu na smoczku, jest kwestia pieluch. Współcześni rodzice mają prawie nieograniczony wybór akcesoriów i ubranek dla niemowląt od pierwszych dni życia. Asortyment materiałów na pieluchy jest ogromny, najczęściej cena gotowych pieluszek zależy od jakości materiału. W naszym sklepie z tkaninami oprócz innych popularnych tkanin dziecięcych oferujemy również znany od lat materiał, znany jako tetra bawełniana. Materiał tetra bawełniana w naszym sklepie posiada certyfikat Standard 100 by Oeko-Tex, co jest gwarancją bezpieczeństwa dla dziecka i pewności i zaufania dla rodziców. Cienkie pieluszki dla niemowląt zwykle są bardziej potrzebne dla noworodka niż cieplejsze i grubsze i to z kilku powodów. Pediatrzy na całym świecie zdecydowanie odradzają mocne owijanie niemowląt od urodzenia, więc cienka pieluszka będzie po prostu niezbędną, a grubsza – tylko pomocniczą. Jeśli w domu jest zimno, możesz owinąć dziecko taką pieluchą z tetry bawełnianej, a na wierzchu ukryć kocykiem. Tak samo możesz uczynić na spacerze. Tetrowe pieluchy dla noworodków doskonale radzą sobie z rolą prześcieradeł w łóżeczku. Cienkie pieluchy z tetry bawełnianej schną w rekordowym czasie, co jest szczególnie ważne dla młodych mam.

Tetra bawełniana co to jest?

Jaki materiał jest preferowany na pieluchę dla niemowląt? W tej kwestii mamy tylko jedną odpowiedź: naturalna tkanina bawełniana. Przecież wiadomo, że istnieje wiele odmian tkanin bawełnianych, warto doprecyzować, jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni do tej ważnej misji. Nie należy używać szorstkich tkanin (na przykład perkalu) dla delikatnej skóry niemowląt. Znacznie bardziej odpowiednie tkaniny to tetra bawełniana i muślin. Tego typu tekstylia charakteryzują się luźnym splotem bardzo miękkich nici. Tetra i muślin są specjalnie zabezpieczone przed kurczeniem się, zanim zostaną z nich uszyte cienkie i przewiewne pieluchy dla niemowląt.

W przeciwieństwie do muślinu, tetra bawełniana to materiał, który jest dziś niezasłużenie zapomniany. Jego właściwości konsumenckie i wydajność są naprawdę na wysokim poziomie, więc w naszym sklepie tetra cieszy się dużą popularnością. Tetra to przewiewna i lekka tkanina bawełniana. Surowcem do produkcji materiału służy wysokiej jakości bawełna. Tkanina posiada specjalny splot: dzięki skręceniu nici jest lekka i gęsta – gramatura materiału 60 – 80 g/m2. Ponieważ tetra bawełniana jest tkaniną naturalną, posiada wszystkie cechy bawełny.

Jej zalety to:

 • przyjazność dla środowiska,
 • bezpieczeństwo dla zdrowia,
 • hipoalergiczność – nie powoduje reakcji alergicznych i podrażnień skóry,
 • higroskopijność – ze względu na silne skręcenie nici higroskopijność jest bardzo wysoka,
 • właściwości przeciwbakteryjne – gwarantuje nie sprzyjające środowisko do rozmnażania się bakterii i drobnoustrojów,
 • przepuszczalność powietrza – tetra jest przewiewna i pozwala skórze oddychać,
 • jest prześwitująca i dobrze się układa, po nałożeniu na siebie dwóch warstw tkaniny uzyskuje się efekt mory,
 • łatwość pielęgnacji – wystarczy wyprać w ciepłej wodzie, tetra dobrze się pierze i łatwo się prasuje,
 • tetra jest delikatna w dotyku,
 • tkanina jest bardzo lekka, ale jednocześnie dość gęsta i nieco sztywna, co sprawia że dobrze trzyma kształt,
 • wykazuje niski procent kurczliwości, nie rozciąga się i jest odporna na działanie promieni słonecznych.
Wady:
 • mocno skręcone nici powodują, że przy cięciu tetra kruszy się i może rozstawać się w szwach.

Markiza wykorzystywana jest głównie do produkcji odzieży letniej – damskiej (bluzki, spódnice, sukienki, sukienki), dziecięcej (sukienki, koszule, garnitury), rzadziej męskiej (koszule). Dzięki lekkości materiału, dobrej przewiewności i subtelności ubrania idealnie sprawdzą się w letnim sezonie. W dziedzinie tekstyliów domowych materiał wykorzystywany jest również do szycia zasłon okiennych – są odporne na światło ultrafioletowe, zasłony z tetry nie blakną i są idealne na lato – lekkie, prześwitujące i chroniące przed słońcem.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl