Drelich

Sklep z tkaninami drelich

Sklep z tkaninami drelich

Drelich

Drelich to tkanina bawełniana o skośnym splocie, która w porównaniu z innymi materiałami jest mocna i odporna na rozerwanie. Dzięki skośnemu splotowi otrzymujemy gwarancje solidnego materiału, który jest odporny na przecieranie oraz na inny rodzaj uszkodzeń mechanicznych.

Te zalety dają pewność, że drelich spełni Twoje oczekiwania i będzie stanowić właściwy materiał dopasowany do indywidualny potrzeb.
W porównaniu z innymi tkaninami drelich zachowuje bardzo niską kurczliwość co za tym idzie trwałość barw. Tkanina drelich posiada szerokie zastosowanie w wielu branżach.
Drelich bawełniany dzięki swojej sztywnej strukturze doskonale nadaje się jako tkanina na odzież roboczą oraz ochronną.
Z powodzeniem wykorzystywana jest również w produkcji spodni, spódniczek, płaszczy oraz garsonek.

Nierzadko materiał jest bazą do wykonania dekoracji, obrusów oraz pościeli a wszystko to dzięki swojej solidności i trwałości, która zachowuje wysoki poziom miękkości i delikatności.
Zalety drelichu również są dostrzegalne w branży tekstylnej, gdzie jest używany w produkcji jako tkanina tapicerska. Drelich jako tkanina, posiada szerokie zastosowanie i można wykorzystać go również do markiz, worków, piórników oraz nieprzepuszczających światła zasłon.
Do szycia drelichu można wykorzystać dowolną maszynę do szycia pamiętając o użyciu mocnych i grubych igieł i trwałych nici.

Jak dbać o drelich?

Maksymalna temperatura prania drelichu to 40 stopni Celsjusza.
Drelich suszymy w pozycji pionowej, należy pamiętać, że pod żadnym pozorem nie można go wybielać ani czyścić chemicznie. Prasując tkaninę żelazkiem powinnyśmy używać temperatury maksymalnie do 200 stopni Celsjusza.
Materiał przez swoją wysoką gramaturę 285g/m2 prasuje się przez to dość ciężko.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl