Bawełna jednokolorowa

Bawełna jednokolorowa 220

Bawełna jednokolorowa 220

bawełna jednokolorowa

Bawełna gładka

Bawełna jednokolorowa 220 to lekka, przewiewna, oddychająca tkanina. Bawełna gładka zwana również jednobarwną, jednokolorową lub jednolitą, to tkanina miękka, bardzo miła i przyjemna w dotyku wysokiej jakości w 100% z bawełny. Charakteryzuje się ona wyrazistym, pięknym i soczystym kolorem o gramaturze 120-130g/m2.
Bawełna gładka jednokolorowa 220 jest produktem najwyższej jakości, która charakteryzuje się niską kurczliwością do 3% w praniu. Posiada wysoką przepuszczalność powietrza oraz jest bardzo odporna na rozciąganie się, zarówno na sucho, jak i mokro. Dzięki temu nie musimy się martwić, że uszyte rzeczy stracą swój kształt, podczas częstego prania.
W naszej ofercie posiadamy bardzo szeroki wybór kolorów bawełny gładkiej.

Wszystkie kolory można również łączyć ze sobą, tworząc ciekawe i nietypowe rozwiązania, powodujące niebanalne wizualne i estetyczne wrażenie.
Bawełna gładka idealnie sprawdzi się na pościel, poduszki, prześcieradła, poszewki oraz na zasłony, obrusy czy inne dekoracje. Również dla najmłodszych i starszych dzieci można uszyć kocyki, otulacze, maskotki, zabawki. Wykorzystanie materiału do szycia jest nieograniczone i zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni osoby szyjącej.

Nasza bawełna jednokolorowa 220 to tkanina w 100% pochodzenia polskiego – wspieramy nasze rodzime przedsiębiorstwa. Tkanina posiada certyfikat Oeko-Tex, który został nadany przez Instytut Włókienniczy w Łodzi. Dzięki temu materiał jest całkowicie bezpieczny nawet dla dzieci i niemowląt. Bawełna gładka jest naturalnym włóknem przez co wymaga jak największej troski. Szczególnie tam, gdzie jest narażona na wysokie temperatury np. podczas prania czy prasowania.

Jak dbać o bawełnę?

Istnieje wiele rodzajów bawełny, o które należy dbać w nieco odmienny sposób. Po pierwsze, warto oddzielać ciemne kolory od jasnych co uchroni przed ewentualnym za farbowaniem czy odbarwieniem. Bawełnę gładką najlepiej prać w pralce na dedykowanym programie lub opcji eco.
Optymalną temperaturą prania będzie 30 do 40 stopni, wszystko to aby zachować kolor. Oczywiście zawsze zalecane jest zapoznanie się z informacją od producenta jak ją pielęgnować, jeśli chcemy aby nasza tkanina zawsze była w dobrej kondycji.

Wyższa temperatura może być zastosowana w bawełnie o białej barwie. Suszenie bawełny gładkiej jest o tyle proste, że po wyciągnięciu z pralki wystarczy rozwieszenie na suszarce. Należy pamiętać aby nie pozostawiać tkaniny na pełne działanie słońca, gdyż może ucierpieć na tym ich barwa. Prasowanie tkaniny jest o tyle proste, że łatwo się ona poddaje, w przypadku zagniecenia, wystarczy ustawić żelazko na moc dedykowaną bawełnie i przeprasować.

DEKATYZACJA – NIE WKŁADAĆ DO PRALKI ZŁOŻONEGO MATERIAŁU NA KANTACH. TKANINA NA ZGIĘCIACH WYBLAKNIE.

polar plus dla dzieci
Sklep internetowy - sklepantex.pl
Sklep z tkaninami Warszawa
Sklep internetowy - bawelna-tkaniny.pl